Jdi na obsah Jdi na menu
 


Temnota

images--5-.jpg

 Autorka: Klára Janečková

 Nakladatelství: Ikar

 Počet stran: 264

 Cena: 249

 Rok a měsíc vydání: 2011/11

 

 Anotace

 

 V amsterdamském Vondelparku je nalezeno  bezvládné tělo mladé ženy; zahrabané v listí, s  ošklivým poraněním hlavy a četnými bodnými ranami.  Jako zázrakem žena útok brutálního pachatele  přežije a procitne až v místní nemocnici. V důsledku  velkého traumatu si však na nic nepamatuje. Případu se ujímá detektiv Jan Hertog, pověstný mimořádným pracovním nasazením. Rozjede rozsáhlou pátrací akci s cílem odhalit ženinu identitu a objevit pachatele. Brzy vyjde najevo, že neznámá je cizinka, a navíc z východní Evropy. V tom okamžiku se stává pro holandské úřady nežádoucí a nemocnice se jí snaží zbavit. Hertogovi nezbývá než vzít zmatenou a vystrašenou ženu k sobě domů; jedině tak ji může ochránit a odhalit pravdu.

 

 

 Knihu k recenzi věnoval Bookfan. Při přečtení anotace na knihu jsem si řekla, že to bude zajímavá knížka. Mám ráda knihy, kde je nějaká záhada nebo tajemství.

 

 

 

 

Klára Janečková je mladá současná česká autorka. Temnota je její prozatím poslední dedektivka. Fotografie od Jany Šťastné se plně ztotožňuje s dějem knížky.

 

Ze začátku jsem četla a čekala netrpělivostí, co se bude dít. Ne každá dedektivka musí začít: ,,Zabil jsi svou matku?" nebo .....Našli zavražděnou osobu. Příběh vás pomalu navádí do tragického děje. Brutalita na ženu, která tady byla spáchána se nepopisuje do nějakých extrémů. Anna, o které se později dozvídáme, že je Češka, přežije útok vraha a má absolutní ztrátu paměti.

 

Dedektiv Hertog nejen, že řeší její případ i po oficiálním uzavření případu, ale pomáhá jí společně se svou dcerou Vandou vrátit se zpět do reálného života. Anna si najde práci, osamostatní se, ale je opět přepadena. Objeví se dva muži, kteří tvrdí,že jsou její manželé. Oba mají společné jedno a to sobeckost. Bob Neumann, dobrodruh, reportér časopisu People dává přednost svému vlastnímu  životu a penězům. Tomáš Duval, majitel několika firem chce mít Annu jako panenku ve své

 

vlastní skřínce. Během čtení se ocitáme v Amsterdamu, v Olomouci a v Africe. Velmi působivě jsou tato místa popsána, protože jsem při čtení jako by byla přítomna tam, kde
se děj odehrává.

Kniha se mi četla celkem dobře. Autorka používá svižné tempo. Osobně jsem se
od knihy nemohla odtrhnout. Je to dedektivka, která mi připomíná dedektivky
Agathy Christie. Je to pouze můj názor a vy to nyní můžete posoudit sami.